Vaše otázky

 

Ste vhodný kandidát na bielenie zubov?

Vo všeobecnosti, bielenie je úspešné u 90% pacientov. Je vhodné, ak sú vaše zuby tmavšie vekom, pitím kávy, čaju či fajčením. Zuby stmavnuté na žlto, hnedo, či oranžovo reagujú najlepšie na bielenie. Šedé zuby zapríčenené fluorózou, fajčením alebo tetracyklínom reagujú o niečo menej. Ak máte zuby veľmi citlivé, ochorenia parodontu, alebo značne obmnosenú sklovinu, nie ste vhodným kandidátom na bielenie zubov.

Ako to funguje a koľko to trvá?

Pri tejto metóde sa špeciálnym svetlom aktivuje gél nanesený na zuboch v intervaloch 3 x po 15 minút. Aktívnou zložkou je peroxid vodíka. Ten sa pôsobením svetla rozpadne a kyslík preniká do skloviny a dentínu. Vybieli farebné substancie, zatiaľ čo štruktúra zubu ostáva nezmenená. Samotnému bieleniu predchádza dôkladná izolácia pier a ďasien, tak aby gél pôsobil len na zuby. Počas bielenia môžete relaxovať, čítať si alebo si aj zdriemnuť. Celú procedúru uzatvára 5 minútová fluoridácia zubov.

Ako dlho to vydrží a aké sú vedľajšie účinky?

Vybielenie by malo vydržať od jedného do piatich rokov, v závislosti od zvyklostí pacienta ako je fajčenie a pitie kávy či čaju. Pri bežnom čistení zubov trikrát denne by výsledok mal vydržať niekoľko rokov. Viaceré štúdie v posledných 5 rokoch dokázali, že bielenie je bezpečné a vysoko efektívne a to z dôvodu toho, že pacient má odborne zaizolované okolie zubov, t.j., ďasná a príslušná sliznica gingiva protektorom.

Po bielení je ošetrení povrch zuba floridačným gélom a tým sa povrch zuba uzavrie.

Nikto nemôže s určitosťou predpovedať, o koľko svetlejšie vaše zuby v skutočnosti budú. Každý prípad je osobitý. Účinok závisí od hrúbky skloviny a jej priepustnosti, t.j. štruktúry skloviny, ako rýchlo prenikne peroxid do hĺbky k dentínu. Systém nevybieli umelé materiály ako sú plomby, silikáty či porcelán. V takom prípade treba zvoliť inú metódu.

Koľko stojí bielenie zubov Technológiou Fläsh?

Bielenie touto metódou je teraz v uvádzacej cene 220€.